Проект  «Hemp Factor» був заснований ще в 2016 році, ми поставили собі за мету відтворити повний цикл виробництва конопляної тканини в Україні. Наша команда транслює принципи дбайливого ставлення до природи, відродження споконвічно українського виробництва конопляного волокна і всього спектру продукції на основі конопель. З огляду на унікальні властивості конопляного волокна, а також виняткову корисність для здоров'я людини конопляного масла, борошна та інших продуктів - ми вирішили об'єднати всі можливі види продукції в конопляному бутіку «Hemp Factor». Це продукція для людей нової генерації, які піклуються про здоров'я душі і тіла і думають про майбутнє нашої планети!

 

Ми створили новий формат який би міг голосно заявити про Україну на світовій арені. Ми надихнулися фантастичними властивостями цієї рослини. Також це одна з галузей промисловості, відродження якої змінить на краще економічну ситуацію в країні та здоров’я нації в цілому. За короткий термін «Bosston Club», під такою назвою ми починали свій шлях, заручився підтримкою провідного технолога-коноплевода та деяких  аграріїв і в 2017році вже випустив тканину та перші власні сучасні колекції одягу, взуття та аксесуарів з конопляної тканини під брендом Bosston Club. Одразу ми стали активними учасниками ринку та постійними експонентами всіх  тематичних «конопляних» заходів: Hemp Fest в с. Сад, Конопляний Ярмарок, Льон Фест у Глухові, Vegan Boom і багато інших.

 

В 2020 році ми вирішили вийти на якісно вищий рівень та закласти фундамент виходу на зовнішні ринки, та об'єднали наші зусилля з компанією «Інво Україна», яка повністю розділяє наші принципи і вже випускала текстиль та постільну білизну з льону, жіночий та дитячий одяг. На сьогодні в нашій лінійці сучасний текстиль та постільна білизна, моделі верхнього одягу з трикотажної та полотняної 100% конопляної тканини які виробляються  Інво Україна під ТМ In Green ексклюзивно для конопляних бутиків Hemp Factor.

 

Нашим генеральним партнером по виробництву взуття є компанія Jo Hemp, завдяки цьому у нас завжди в асортименті є сучасне та якісне взуття на всі сезони і смаки. Також ми  виробляємо ексклюзивні позиції взуття з вінтажної домотканої тканини які можна придбати тільки в конопляних бутіках Hemp Factor.

 

За красу в нас також відповідають коноплі. На основі конопляного масла нашим партнером розроблена лінійка натуральної косметики під брендом Lavril Beauty. Це комплексний підхід за доглядом всього тіла людини.

 

Основою здоров’я людини є харчування. Ми впевненні що на території нашої країни достатньо суперфудів, які можуть повністю забезпечити всім необхідним наш організм. Нажаль історично склалось так, що в Україні практично знищенні традиції вживання конопель як фуду та ліків від хвороб, під заборону та жорстке регулювання попали всі види конопель в тому числі промислових, тому ми не маємо права оминути ці надважливі аспекти свідомого  розвитку нашої  країни. В 2022 році ми запустили власне, поки що, невеличке виробництво суперфудів та напоїв під ТМ Hemp Factor, на основі конопляного насіння та дозволених на сьогодні похідних сполуках конопель. Особливо хочемо виділити Конопляну Комбучу та Конопляну каву  - ці продукти вже на поличках  мережі магазинів сучасної їжі Food Factor та в наших  Hemp Café які органично доповнюють концепцію Hemp Factor.

 

Якщо говорити про коноплі як ліки,  то й в цій галузі на сьогодні в Україні пройдений великий шлях. Ми пишаємося партнерством та плідною співпрацею з компанією першопроходцем – Канаптекою. Це перша та єдина компанія в Україні яка має всі необхідні сертифікати та розробила фармакопейний стандарт на CBD, все це дозволяє нам та нашим партнерам легально купляти та продавати CBD олію на території України. Конопляний бутік - Hemp Factor є офіційним представником Канаптеки та разом розробляє ще багато нових продуктів.

 

Станом на сьогодні, конопляний бутік Hemp Factor, не зважаючи, на зовнішні чинники працює  оффлайн в Києві (вул. Велика Житомирська23 та вул. М. Лисенко 3)  та онлайн по Україні та всьому світі. Пишаємося нашими, поки що, онлайн дилерами в Японії та США . Ми готові до нових викликів та співпраці на внутрішніх та зовнішніх ринках.

 

 

Які глобальні проблеми вирішуємо  

 

У нас Виникла ідея максимально замінити всі комплектуючі тваринного походження та синтетичні матеріали а також бавовни які використовуються для виготовлення взуття та верхнього одягу!

А також зробити взуття та одяг не тільки модним і зручним, але і з лікувальними властивостями, які закладені природою в рослині коноплі.

 

При створенні нашої продукції на меті Ми поставили вирішення цілої низки проблем:

 

  1. Вплив на тварин
  2. Вплив на людей
  3. Вплив на навколишнє середовище

 

У пошуках варіантів заміни шкіри тварин та синтетичних волокон на інший натуральний матеріал, ми дізналися про чудесні властивості рослин, які вже багато століть вирощуються в Україні - це конопля і льон.

Якісний, природний і заряджений позитивною енергетикою матеріал, взаємодіє з рефлекторними точками на стопах та усьому тілі людини, благотворно впливає як на дорослий, так і на дитячий організми.

Чому конопля?

- Конопля служить матеріалом для виготовлення текстилю, володіє підвищеною міцністю, водостійкістю і зносостійкістю;

- Вже багато років конопляна пряжа використовується для виготовлення парусини, рогожі, полотен, брезенту, кручено - витих виробів (мотузки, канати, швейні нитки, шпагат) і технічного текстилю - паклі, тканинні фільтри, приводні ремені, парашутні стропи, пожежні рукави, кінські упряжі);

- Конопля є повністю екологічною культурою. Її вирощування не вимагає застосування хімічних добрив, обприскування отрутами, що захищають від шкідників. Тому тканина з конопель відрізняється винятковою екологічністю і безпечністю. Це натуральний матеріал, отриманий без застосування хімічних сумішей - волокна не містять у своїй структурі залишків токсичних речовин, які є джерелом шкірних алергічних реакцій, дерматитів, свербіння і подразнення. Отримана в результаті матерія підходить навіть для пошиття дитячого одягу.

- 100% тканина з конопель - це довговічний матеріал, який не тільки не псується при пранні, але й при постійному використанні, виявляє додаткові властивості - стає більш активним і зберігає здатність проводити корисні якості коноплі - освіжає;

- Нейтралізує токсини, не дає розвиватися хвороботворним бактеріям, не створює умов, блокуючих обмінні процесі в шкірі;

- Підтримує нормальний теплообмін людського організму: взимку в матеріалах із конопель не холодно, а влітку не жарко;

- Ультрафіолетове випромінювання, настільки згубне для нашої шкіри, затримується конопляної тканиною майже повністю (на 95%);

- Тканина з коноплі підтримує шкіру, забезпечуючи захист і створюючи умови для клітинного дихання тіла протягом всього дня.

 

  1. Вплив на тварин:

 

- промисловість шкіри вбиває більш ніж один мільярд тварин в рік;

- в країнах третього світу, де виробляється шкіра, немає стандартів захисту тварин;

- для виготовлення м'якої шкіри, яка вважається шкірою «люкс» або «високого класу», використовуються новонароджені тварини;

- такі тварини як алігатори, змії, зебри, ящірки, слони - часто жертви браконьєрства;

- шкіра - це не просто побічний продукт м'ясної промисловості, він є прибутковим продуктом сам по собі. Він, як і м'ясо, виробляється для задоволення споживчого попиту.

 

2. Вплив на людей:

 

- шкіра часто виготовляється в країнах, що не мають стандартів для здоров'я і безпеки працівників (в тому числі дітей працівників, оскільки немає ніяких вікових обмежень), що призводить до високого ризику смерті і травм (наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що 90% робітників, виробляють шкіру в районі Хазарібагх, помруть не досягнувши 50-річного віку);

- виробництво шкіри негативно впливає на здоров'я людини. Робота в цій сфері загрожує виникненням хімічного отруєння, розлади дихання, дерматологічних захворювань, сліпоти, а також викликає аутоімунні розлади і збільшує темпи зростання деяких видів онкологічних захворювань.

-Надзвичайно гострою є проблема використання дитячої праці на бавовняних плантаціях світу. У країнах з розвиненим сільським господарством, таких як США, Австралія або Бразилія, вирощування і прибирання бавовни проводиться за допомогою сільськогосподарської техніки. Але в Індії, країнах Африки і республіках Центральної Азії прибирання бавовни в основному відбувається вручну із залученням дитячої праці. І ця ситуація, на жаль, навряд чи зміниться в найближчому майбутньому.

 

3. Вплив на навколишнє середовище:

 

- заводи по виготовленню шкіри використовують такі хімічні компоненти, як хром, формальдегід, миш'як, ціанід, свинець, кам'яновугільні смоли, аміак, кислоти, натрій і мінеральні солі, які негативно впливають на навколишнє середовище;

- токсичні хімічні та біологічні викиди газу;

- забруднення водойм і ґрунту;

- тваринництво використовує значну частину природних ресурсів Землі.

- бавовняну нитку, з якої виробляють бавовняні тканини, отримують з рослини бавовник. Зростання світового виробництва виробів з бавовни сприяє розширенню територій, відведених під бавовництво. Мало хто знає, що біла та пухнаста бавовна, яка цінується у всьому світі за натуральність і безпеку, перетворює традиційні бавовницькі регіони  у зони екологічного лиха.

Бавовна — це дуже теплолюбна культура, якій для сприятливого росту потрібно тривалий період впливу високих температур і помірне зволоження. Тому основні зони вирощування бавовнику зосереджені в сухих і спекотних регіонах нашої планети. Світовими лідерами по площі сільськогосподарських земель, відведених під бавовник, є Індія, США, Китай, Пакистан, Узбекистан і Бразилія. Вирощують бавовну і в деяких країнах Африки. Бавовник вважається однією з найбільш несприятливих культур з точки зору впливу на навколишнє середовище. Фахівці виділяють 6 видів комах-шкідників, здатних завдати серйозної шкоди бавовнику. Щоб цього не сталося, бавовна регулярно обробляється пестицидами. Крім того, ведеться боротьба з бур'янами і різними хворобами, завдяки чому в ґрунт потрапляють тони гербіцидів та фунгіцидів. У бідних країнах, де вирощування і збирання бавовни досі виробляються вручну, від отруєння хімікатами страждають тисячі людей щорічно.

Другою проблемою, з якою стикаються регіони, які займаються вирощуванням бавовни, це виснаження водних ресурсів. Бавовна хоч і є посухостійкою культурою, але зовсім без води вона рости не може. Тому в рідних районах бавовництва доводиться організовувати штучне зрошення полів. Часто це призводить до сумних наслідків.

Наприклад, на території Високих рівнин у США, де вирощуванням бавовни та інших культур займаються не одну сотню років, гостро стоїть проблема виснаження водних ресурсів. Справа в тому, що для зрошення величезних площ бавовнику використовують воду, яку видобувають з підземного водоносного горизонту Огаллала. За оцінками фахівців, запаси водного пласту перебувають на межі виснаження, а в деяких свердловинах вода вже закінчилася.

Іншим відомим регіоном, де багато в чому з-за бавовництва склалася катастрофічна екологічна ситуація, є Центральна Азія. Вилучення колосальних обсягів води Амудар'ї і Сирдар'ї призвело до зникнення Аральського моря в його колишніх межах. Можна сказати, що Туркменістан і Узбекистан на сьогоднішній день є заручниками своїх бавовняних полів. Вирощування та реалізація бавовнику — найважливіша стаття доходу бюджетів цих країн. Але існуюча на даний момент неефективна система зрошення ставить під сумнів благополуччя всього регіону.

 

Долучайтесь до спільноти свідомих людей, яких об’єднує конопляний бутік – HempFactor.  Дійте локально - впливайте глобально!